Kubalonka (761 m n.p.m) przełęcz górska, będąca wododziałem pomiędzy zlewiskami głównych rzek Polski : Wisły i Odry. W latach 20 XXw. Poprowadzono drogę łączącą Trójwieś Beskidzką z Wisłą. Ważny węzeł szlaków turystycznych, przecina Główny Szlak Beskidzki (kolor czerwony) im.K.Sosnkowskiego biegnący z Ustronia do Wołosatego w Bieszczadach.
Kościółek pw. Krzyża Świętego miejsce znaczące dla rodziny Kukuczków. Tutaj co roku 24 października odbywa się msza św. w intencji duszy słynnego himalaisty.
Szlak planetarny, który powstał w 2002r. z inicjatywy Stanisława Ruckiego. Przedstawia układ słoneczny w skali 1:500000. W terenie liczy 16 km. Szlak rozpoczyna się przy drewnianym kościółku na Kubalonce a kończy w Jaworzynce. Punkt początkowy czyli Słońce ma średnice 1,5 m , a najmniejszy Pluton zaledwie 6 mm , aby zachować odpowiednie proporcje.
Przysiółek Olecki schodzimy na Olecki Dolne, gdzie u dziadków Jerzy Kukuczka spędzał wolne dni i wakacje.
Trasa prowadzi wśród zieleni łąk
Prawie kraina kwitnącej jabłoni
Kolejny punkt na szlaku planetarnym
Podchodzimy do przysiółka Tokarzonka
To jedyne na trasie trochę strome podejście
Za to wspaniałe widoki
W ogrodzie domu rodzinnego Jerzego Kukuczki
Wilcze przysiółek leżący pod Kiczorami, na grzbiecie pomiędzy potokami Olecka i Prądowiec. Tutaj znajduje się dom, który w latach 80-tych XX w. himalaista nabył od rodziny. W tym domu przyjmował gości z całego świata m.in. uczestników I Festiwalu Filmów Górskich, jako gospodarz wystąpił w stroju istebniańskim Od 1996r. jedno z pomieszczeń przeznaczono na ekspozycję ukazującą jego życie i dokonania.
Szerpa himalaisty zrobił na drutach listę Korony Himalajów zdobytą przez Kukuczkę
Odpoczynek na ścieżce dydaktycznej OLZA.
Najliczniejsza drużyna rajdu z Łodzi
W oczekiwaniu na werdykt
Na koniec jeszcze wizyta na Ochodzitej
Przy kapliczce pod szczytem Ochodzitej
To już ostatnie ujęcie w tym dniu rajdowym